همگامان توسعه گیتا -چسب ویشگا - H.T.G

چسب پی یو ویشکا

چسب پی یو ویشکا آمیزه ای است از رزین های صنعتی و پایدار کننده ها که در مخلوطی از حلال ها ، حل شده اند. پایه پلیمری این چسب پلی اورتان بوده و برای چسباندن کلیه سطوحی که باید با سرعت و استحکام بالا به یکدیگر بچسبند، به کار     می رود و مقاومت حرارتی پیوندهای حاصله متوسط میباشد. ظاهر این چسب، مایع ویسکوز همگن و بیرنگ شیشه ای است که فیلم آن بعد از خشک شدن سفید میباشد. چسب پی یو ویشکا در صنایع تولید کفش و اغلب برای چسباندن انواع زیره به چرم طبیعی و مصنوعی و در سایر صنایع برای لمیناسیون انواع روکش های پلاستیکی و پارچه ای و همچین در صنعت فیلترسازی و گلدوزی کاربرد دارد.

مشخصات فنی؛

پایه چسب : پلی اورتان
ویسکوزیته در ۲۳ درجه سانتی گراد؛۲۳۰۰-۲۰۰۰ سانتی پواز
درصد مواد جامد (%) : ۰.۵ ± ۱۴
وزن مخصوص در۲۰ درجه سانتی گراد : ۰.۰۲ ± ۰.۸۶۰
 

نوع بسته بندی؛

حلب فلزی به وزن خالص ۰.۱ ± ۱۳ کیلوگرم
گالن کتابی فلزی به وزن خالص ۰.۵۰ ± ۳ کیلوگرم
بشکه فلزی به وزن خالص ۱ ± ۱۷۰ کیلوگرم
 

نکات ایمنی و شرایط نگهداری؛

رعایت نکات زیر هنگام کار با چسب پی یو ویشکا ضروری است:

چسب را دور از دسترس کودکان نگهداری نمایید .
چسب پی یو ویشکا را در محلی با تهویه مناسب استفاده نموده و سپس در ظرف چسب را کاملا ببندید.
از تماس مستقیم چسب با پوست و استنشاق بخارات آن خودداری فرمائید.
چسب را دور از نور مستقیم آفتاب و گرما و در ظرف در بسته، در محیط خشک و خنک نگهداری نمائید. با رعایت موارد ذکرشده چسب به مدت ۱۸ ماه قابل نگهداری است.
چسب پی یو ویشکا قابل اشتعال میباشد، لذا رعایت نکات ایمنی بهنگام استفاده ضروری است.
 

نحوه استفاده؛

دو سطح کار را از هر گونه چربی و گرد و غبار پاک نموده و با استفاده از قلم مو یا کاردک چسب را به صورت یکنواخت روی دو سطح کار اعمال نمایید و اجازه دهید تا چسب کاملا خشک گردد (حدود نیم ساعت) و سپس قطعات را تا دمای ۷۰-۶۰ درجه سانتیگراد گرم نموده و تحت فشار و پرس سطوح را به یکدیگر بچسبانید. قطعات چسب کاری شده را میتوان تا چندین ساعت بعد با حرارت دهی فعال نموده و عمل اتصال را انجام داد. دمای محیط جهت استفاده از این چسب بین ۳۵-۱۰ درجه سانتی گراد        می باشد. برای پاک کردن چسب از روی سطوح میتوان از تینر فوری استفاده نمود. برای سطوح متخلخل استفاده از دو لایه چسب به فاصله زمانی ۱۵ دقیقه توصیه میگردد.